"Зөв хүн электорат" эвсэл УИХ-ын 2020 оны сонгуульд нэр дэвшүүлэх хүмүүсээ дөнгөж сая зарлалаа.

УИХ-ын энэ жилийн сонгуулиар орон нутгийн 20, нийслэлийн 9 буюу нийт 29 тойргоос УИХ-ын 76 гишүүн сонгогдоно. Тус тойргуудад "Зөв хүн электорат" эвслээс дараах хүмүүс нэр дэвшиж байна.

Тойр-гийн
дугаар
УИХ-ын сонгуулийн тойргийн нутаг дэвсгэр
Мандат

Нэр дэвшигч

Нэр дэвшигчийн танилцуулга

1.
Архангай аймаг
3
Р.Жаргалмаа
Ж.Сандуйжав
НҮБ-ын олон улсын зөвлөх, их эмч
Улс төрийн шинжлэх ухааны доктор, профессор
2.
Баян-Өлгий аймаг
3
Э.ОдхүүЭрх зүйч, магестир
3.
Баянхонгор аймаг
3
Ж.Төмөрхуяг
М.Ариунтуяа
Хуульч, өмгөөлөгч, эдийн засагч
4.
Булган аймаг
2
Б.ГүнбилэгХууль зүйн ухааны доктор
5.
Говь-Алтай аймаг
2
Л.ЭнхнасанБизнесийн удирдлагын магестир
6.
Дундговь аймаг,
Говьсүмбэр аймаг
2
Б.АриунбаярИнженер, Биотехнологич
7.
Дорнод аймаг
2
Ц.БаттулгаМУИС-ийн биологийн багш, магестир
8.
Дорноговь аймаг
2
Ш.Төгсбаяр
Ш.Саран
Монголын махчин шувуу сангийн дэд тэргүүн
Доктор
9.
Завхан аймаг
2
С.Бямбаасүрэн

Б.Амараа
Монголын социал демократ намын залуучуудын холбооны тэргүүн
Монголын газрын тос үйлдвэрлэлийн авто замын инженер


10.
Өвөрхангай аймаг
3
Д.Мөнхболд
Оюутолгойн гүний уурхайн төслийн ахлах инженер
11.
Өмнөговь аймаг
2
А.Ганбаатар
Монголын социал демократ намын дарга
12.
Сүхбаатар аймаг
2
Р.ЭнхтуяаГеофизикийн инженер, Бизнесийн удирдлагын магистер
13.
Сэлэнгэ аймаг
3
Д.Амарсайхан
А.Мөнх-Эрдэнэ
Шинжлэх ухааны академич
Шинжлэх ухааны эрдэм шинжилгээний ажилтан, газар зүйн ухааны доктор
14.
Төв аймаг
3
Б.Насанбилэг
З.Сугар
Зүй ёс намын дарга
Зүй ёс намын удирдах зөвлөлийн гишүүн
15.
Увс аймаг
3
Ц.Өлзийтогтох
Д.Болд-Эрдэнэ
Н.Цэдэнпунцаг
Геологийн ухааны доктор, Малын их эмч
Хуулийн зөвлөх, эрхзүйч
Хуульч өмгөөлөгч, эрхзүйч
16.
Ховд аймаг
3
Г.БуянбаатарХайгуулын өрөмдлөгийн техник технологийн инженер
17.
Хөвсгөл аймаг
3
Т.Ууганбаяр
Т.Туяа
Эрхзүйн магистер
Төрийн эрх зүйч
18.
Хэнтий аймаг
3
Д.МөнхсаруулХүний их эмч
19.
Дархан-Уул аймаг
3
А.Галтбаяр
Д.Отгонтөгс
Л.Наранбаатар 
Математикийн ухааны доктор
Эдийн замгийн ухааны доктор
Уул уурхайн эдийн засагч


20.
Орхон аймаг
3
А.Ундрахтамир
С.Эрдэнэцэцэг
Б.Гантүшиг
Эрдэнэт үйлдвэрийн ерөнхий геологич, магистер
Мэргэшсэн инженер
Мастер дизайн компанийн захирал, магистер
21.
Багахангай дүүрэг
Багануур дүүрэг
Налайх дүүрэг
2
Б.Мөнхдөл
Ц.Нандинбаатар
Ковомонголиа компанийн захирал
Компьютерийн магистер, доктор
22.
Баянзүрх дүүрэг
2
Т.Наранбаяр

Д.Уянгахишиг
Хөдөлмөрийн үндэсний намын нарийн бичгийн дарга, доктор
Эрхзүйч, магистер
23.
Баянзүрх дүүрэг
3
Д.Гантулга

Д.Рагчаасүрэн
А.Дөлгөөн
Хөдөлмөрийн үндэсний намын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга
Эдийн засагч
Хөдөлмөрийн үндэсний намын нарийн бичгийн дарга
24.
Сүхбаатар дүүрэг
3
Б.Мөнхсоёл
Г.Ганхүү
Б.Мөнх-Эрдэнэ
Стратегийн хүрээлэнгийн гүйцэтгэх захирал
Инженер, дизайнер, аялагч
Хуульч
25.
Чингэлтэй дүүрэг
3
Б.Найдалаа
Ш.Энхтуул
Г.Ганбаяр
Хөдөлмөрийн үндэсний намын дарга, магистер
Эдийн засагч
Ийгл телевизийн сэтгүүлч, тоймч
26.
Баянгол дүүрэг
3
Э.Золжаргал
Д.Үүрцайх
Д.Түмэн-Өлзий
Химийн технологич
Хуульч
Нийтлэлч, нийгэм судлаач
27.
Сонгинохайрхан дүүрэг
2
Б.Эрдэнэ



Ж.Отгонбаяр
Монголын байгаль орчны иргэдийн зөвлөл

Багш, байгаль орчны тандан судлаач доктор



Эх орон телевизийн гүйцэтгэх захирал
28.
Сонгинохайрхан дүүрэг
3
А.Амарбаяр
С.Баярбаатар
Х.Базарханд
Сэргээгдэх эрчим хүчний дэд профессор
Зүй ёс намын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга
Бизнесийн удирдлагын доктор
29.
Хан-Уул дүүрэг
3
Т.Доржханд

Б.Мөнхцэлмэг
Г.Жавхлантөгс
Хөдөлмөрийн үндэсний намын УЗ-ын дарга, магестир
Бид уучлахгүй хөдөлгөөний санаачлагч
Төрийн удирдлагын магистер