Монгол Ардын Хувьсгалт нам, Иргэний Зориг Ногоон нам, Монголын Уламжлалын Нэгдсэн нам нэгдэн байгуулсан "Та бидний эвсэл" УИХ-ын 2020 оны сонгуульд нэр дэвшигчидээ зарлалаа.

УИХ-ын энэ жилийн сонгуулиар орон нутгийн 20, нийслэлийн 9 буюу нийт 29 тойргоос УИХ-ын 76 гишүүн сонгогдоно. 

Тус тойргуудад "Та бидний эвсэл"-ээс дараах хүмүүс нэр дэвшиж байна.

Тойр-гийн
дугаар
УИХ-ын сонгуулийн тойргийн нутаг дэвсгэр
Мандат

Нэр дэвшигч

Нэр дэвшигчийн танилцуулга

1.
Архангай аймаг
3
Б.Ганцэцэг
Н.Удвал
Д.Мөнх-Эрдэнэ

2.
Баян-Өлгий аймаг
3
Б.Айбек
З.Батырбек
Т.Ауэз

3.
Баянхонгор аймаг
3
Ж.Ганзул
Г.Цэвээнжав
Э.Содномжамц

4.
Булган аймаг
2
Ш.Булган
Б.Санчир

5.
Говь-Алтай аймаг
2
н.Батбаатар
Б.Оюунбилэг

6.
Дундговь аймаг,
Говьсүмбэр аймаг
2
Д.Энхсайхан
Ц.Мөнхбаяр

7.
Дорнод аймаг
2
Ж Энхжаргал
Ч.Өлзийсайхан

8.
Дорноговь аймаг
2
Ч.Чимэдсүрэн
С.Мэндсайхан

9.
Завхан аймаг
2
Э.Гүндсамбуу
Д.Эрдэнэцогт


10.
Өвөрхангай аймаг
3
Ч.Цэндээ
С.Оргодол
Д.Хоролдамба

11.
Өмнөговь аймаг
2
А.Сүхбаатар
Д.Эрдэнэ

12.
Сүхбаатар аймаг
2
Н.Лутбаяр
Ч.Үл-Олдох

13.
Сэлэнгэ аймаг
3
А.Энхболд
М.Насанжаргал
Ш.Эрдэнэбат

14.
Төв аймаг
3
О.Буяннэмэх
Т.Мөнхсүлд
н.Эрдэнэчимэг

15.
Увс аймаг
3
Н.Уламбаяр
Х.Улвалцэцэг
н.Гансүрэн

16.
Ховд аймаг
3
Х.Батболд
У.Батзаяа
Д.Алимаа

17.
Хөвсгөл аймаг
3
Э.Магнайбаяр
Ч.Базар
Х.Бээжин

18.
Хэнтий аймаг
3
С.Ононбаяр
С.Жаргал
Б.Батхишиг

19.
Дархан-Уул аймаг
3
Б.Раажав
Т.Амгалан
Н.Мягмардорж


20.
Орхон аймаг
3
С.Ганбаатар
Б.Хэрлэн
П.Баттөр

21.
Багахангай дүүрэг
Багануур дүүрэг
Налайх дүүрэг
2
Э.Эрдэнэжамъяан
П.Цолмон

22.
Баянзүрх дүүрэг
2
Г.Золзаяа
Р.Өсөхбаяр

23.
Баянзүрх дүүрэг
3
Б.Батболд
С.Бямбасүрэн
н.Өнөрбаяр

24.
Сүхбаатар дүүрэг
3
Б.Дэлгэрмаа
З.Шагдарсүрэн
н.Шинжээравдан

25.
Чингэлтэй дүүрэг
3
Б.Батбаатар
Ц.Ганхуяг
Ш.Хишигсүрэн

26.
Баянгол дүүрэг
3
Ё.Баттогтох
Н.Энхбаяр
П.Цогтбаатар

27.
Сонгинохайрхан дүүрэг
2
Д.Бямбасүрэн
Б.Тулга

28.
Сонгинохайрхан дүүрэг
3
Э.Батшугар
М.Тулга
М.Наранбаатар

29.
Хан-Уул дүүрэг
3
Т.Баярхүү
Б.Наминчимэд
Ц.Оюунбаатар