МАН өнөөдөр Бага хурлаа хийж, УИХ-ын 2020 оны ээлжит сонгуульд нэр дэвшүүлэх хүмүүсээ сонголоо.

УИХ-ын энэ жилийн сонгуулиар орон нутгийн 20, нийслэлийн 9 буюу нийт 29 тойргоос УИХ-ын 76 гишүүн сонгогдоно. Тус тойргуудад МАН-аас дараах хүмүүс нэр дэвшиж байна.

Тойргийн
дугаар

УИХ-ын сонгуулийн тойргийн нутаг дэвсгэр
Мандат
Нэр дэвшигчид
Танилцуулга
1.
Архангай аймаг
3
Г.Тэмүүлэн
Ж.Мөнхбат
Ё.Баатарбилиг
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн, БСШУС-ын сайд
2.
Баян-Өлгий аймаг
3
Х.Баделхан
Т.Аубакир
А.Гылымхан
УИХ-ын гишүүн, БХБ-ын сайд
Тариан цафал компанийн ТУЗ-ийн дарга
Баян-Өлгийн аймгийн Засаг дарга
3.
Баянхонгор аймаг
3
Г.Занданшатар
Л.Элдэв-Очир
Б.Батцэцэг
УИХ-ын дарга
УИХ-ын гишүүн
Гадаад харилцааны дэд сайд
4.
Булган аймаг
2
Ж.Бат-Эрдэнэ
Ц.Анандбазар
УИХ-ын гишүүн
Сод Монгол группийн ерөнхийлөгч
5.
Говь-Алтай аймаг
2
Ш.Раднаасэд
Б.Энх-Амгалан

УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн, ЗТХ-ын сайд
6.
Дундговь аймаг,
Говьсүмбэр аймаг
2
С.Батболд
Г.Мөнхцэцэг
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн
7.
Дорнод аймаг
2
Х.Болорчулуун
Ц.Сэргэлэн
УИХ-ын гишүүн
Хил хамгаалах ерөнхий газрын дарга асан, хошууч генерал
8.
Дорноговь аймаг
2
Б.Дэлгэрсайхан
Т.Энхтүвшин
УИХ-ын гишүүн
Дорноговь аймгийн Засаг дарга
9.
Завхан аймаг
2
Ц.Цэрэнпунцаг
Д.Баярсайхан
Улсын гарьд, Жем группын ерөнхийлөгч
БСШУСЯ-ны Төрийн нарийн бичгийн дарга асан, Ерөнхий сайдын зөвлөх
10.
Өвөрхангай аймаг
3
Д.Тогтохсүрэн
С.Чинзориг
Г.Ганболд
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн
Өвөрхангай аймгийн Засаг дарга
11.
Өмнөговь аймаг
2
Н.Наранбаатар
Х.Мандахбаяр
Аймгийн Засаг дарга
МСНЭ-ийн дарга
12.
Сүхбаатар аймаг
2
З.Энхтөр
Т.Ганди
Сүхбаатар аймгийн Засаг дарга асан
МАН-ын Ерөнхий нарийн бичгийн даргын зөвлөх
13.
Сэлэнгэ аймаг
3
Ж.Эрдэнэбат
Д.Өнөрболор
Ч.Ундрам
УИХ-ын гишүүн
МАН-ын даргын зөвлөх
Эдийн засгийн ухааны доктор
14.
Төв аймаг
3
Н.Энхболд
Ж.Батжаргал
Д.Гантөгс
УИХ-ын гишүүн
Төв аймгийн Засаг дарга
Нийгмийн ардчилал монголын эмэгтэйчүүдийн холбооны дэд ерөнхийлөгч
15.
Увс аймаг
3
Б.Чойжилсүрэн
Ч.Хүрэлбаатар
Н.Цэрэнбат
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүг, Сангийн сайд
УИХ-ын гишүүн, БОАЖ-ын сайд
16.
Ховд аймаг
3
Ц.Цогзолмаа
С.Бямбацогт
О.Батнасан
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн
17.
Хөвсгөл аймаг
3
Ц.Даваасүрэн
Л.Энх-Амгалан
Л.Мөнхбаатар
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн
18.
Хэнтий аймаг
3
У.Хүрэлсүх
Л.Оюун-Эрдэнэ
Б.Бат-Эрдэнэ
Ерөнхий сайд, МАН-ын дарга
УИХ-ын гишүүн, ЗГХЭГ-ын дарга
УИХ-ын гишүүн
19.
Дархан-Уул аймаг
3
Б.Жавхлан
Б.Баттөмөр
Г.Дамдинням
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн
Промайнинг монголиа компанийн захирал
20.
Орхон аймаг
3
Ц.Нямдорж
Д.Батлут
Б.Оюунгэрэл
УИХ-ын гишүүн, ХЗДХ-ийн сайд
Орхон аймгийн Засаг дарга
Монголын эмэгтэйчүүдийн холбооны тэргүүн
21.
Багахангай дүүрэг
Багануур дүүрэг
Налайх дүүрэг
2
С.Амарсайхан
Ц.Сандаг-Очир
Нийслэлийн Засаг дарга
Багануур дүүргийн Засаг дарга
22.
Баянзүрх дүүрэг
2
Б.Энхбаяр
Б.Саранчимэг
Хууль зүй, дотоод хэргийн дэд сайд асан
УИХ-ын гишүүн
23.
Баянзүрх дүүрэг
3
Э.Бат-Амгалан
Ж.Чинбүрэн
Х.Булгантуяа
Дүүргийн намын хорооны дарга
Хүний гавъяат эмч
Сангийн дэд сайд
24.
Сүхбаатар дүүрэг
3
Ц.Мөнх-Оргил
Д.Цогтбаатар
М.Мөнхцэцэг
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн, Гадаад харилцааны сайд
МАН-ын дэргэдэх Стратеги академын захирал
25.
Чингэлтэй дүүрэг
3
Т.Аюурсайхан
М.Оюунчимэг
Ж.Сүхбаатар
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын даргын ахлах зөвлөх
26.
Баянгол дүүрэг
3
Ж.Ганбаатар
Д.Лүндээжанцан
Х.Ганхуяг
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн
Хера холдинг компанийн захирал
27.
Сонгинохайрхан дүүрэг
2
Х.Нямбаатар
Б.Жаргалмаа
УИХ-ын гишүүн
Ийгл телевизийн сэтгүүлч
28.
Сонгинохайрхан дүүрэг
3
Н.Учрал
Д.Сумъяабазар
П.Анужин
УИХ-ын гишүүн
УИХ-ын гишүүн, УУХҮ-ийн сайд
Монгол тулгатны 100 эрхэм нэвтрүүлгийн санаачлагч
29.
Хан-Уул дүүрэг
3
Д.Сарангэрэл
Г.Амартүвшин
Ж.Алдаржавхлан
УИХ-ын гишүүн, Эрүүл мэндийн сайд
Хөгжлийн банкны гүйцэтгэх захирал асан
Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга